Czy w technologii liczy się tylko wnętrze? Niezupełnie. Kolejna firma dołącza do zielonej ofensywy i stawia kroki na drodze ku zrównoważonemu środowisku i redukcji śladu węglowego. ADATA wprowadza do swojej oferty linię ekologicznych pamięci masowych, których obudowy wykonane zostały przy użyciu plastiku pochodzącego z recyklingu. Nowe modele z serii eko to zewnętrzny dysk twardy HC300 ECO (HDD) i pendrive USB UC310 ECO (UFD).
Ochrona środowiska na każdym kroku
ADATA pewnym krokiem wchodzi na grunt zrównoważonego zarządzania w duchu idei reduce, reuse, recycle, by przyczynić się do lepszej przyszłości naszej planety. W związku z tym poszerza portfolio swoich produków o nowe dyski z serii “ECO”. ADATA HC300 ECO i UC310 ECO to nowości, które zostały stworzone z myślą o naszej planecie, w tzw. duchu ESG (Environmental, Social Govermance). Obudowy obu urządzeń wykonano z materiałów PCR (Post-Consumer Recycled), a więc tworzywa z recyklingowanych odpadów pokonsumenckich. Zastosowanie plastiku PCR w urządzeniach jest wyborem ekologicznym, ponieważ niweluje emisję dwutlenku węgla o 48%, a także przyczynia się do redukcji odpadów. Fakt, że materiał do ich produkcji pozyskiwany jest z jednego źródła, dodatkowo przyczynia się do redukcji śladu węglowego.
Synergia ekologii i bezpieczeństwa danych
Dysk ADATA HC300 ECO ma piękną, zieloną obudowę o grubości zaledwie 10,3 mm. W szerokiej ofercie ADATA znalazły się modele o pojemności do 2 TB. Nowy dysk łączy elegancję i bezpieczeństwo – nad danymi czuwa specjalny system ochrony przed wstrząsami, redukujący możliwość uszkodzenia dysku w wyniku nieostrożnego użytkowania lub przypadkowego wstrząsu.
Zarówno HC300 ECO, jak i UC310 ECO są fabrycznie wyposażone w inteligentne oprogramowanie Backup ToGo, zapewniające planowe tworzenie kopii zapasowych i synchronizację z chmurą w czasie rzeczywistym.
Ponadto, opakowania ADATA HC300 ECO i UC310 ECO wykonane są z ekologicznych materiałów z certyfikatem FSC™, będącym gwarancją ograniczenia w ich produkcji emisji CO2, ścieków i energii.
Źródło: Informacje prasowe